Adventi csoportközi kézművesfoglalkozás

Ismét eltelt egy év, elérkezett advent, a várakozás ideje. Iskolánkban hagyomány, hogy az alsós diákok kézműves foglalkozás keretében is készülődnek a közelgő karácsonyi ünnepekre. A napközis tanító nénik idén is sok színes ötlettel készültek, nehéz volt a választás, ki mit szeretne készíteni, melyik csoportba érkezne szívesen vendégségbe. A minden évben népszerű, hagyományos adventi koszorú vagy ajtódísz mellett új karácsonyfadíszek, apró ajándékötletek nehezítették a gyerekek választását. Végül mindenkinek sikerült dönteni, és az elkészült sok gyönyörű munka alapján azt gondolom, senki sem csalódott.

Délután fél 4-re az iskolát benépesítették az elkészült dió-manók, dobozformájú Mikulások, csillogó karácsonyfadíszek, illatos koszorúk. A csoportjukba visszatérő gyerekek izgatottan csodálták ki mit készített, mit eredményezett a sok nyírás, ragasztás, szabás- varrás, színezés, festés. Sokan – karácsonyi meglepetésnek szánva-  a táska mélyére rejtették kincsüket az érkező szülők elől, míg mások már messziről, büszkén mutatták mit varázsoltak a két kezükkel.

Reméljük a varázslatos délután emléke még sokáig megmarad, és az elkészült tárgyakkal együtt elkíséri a gyerekeket az otthonukba is. Szeretnénk megköszönni a résztvevő pedagógusok mellett a pedagógiai asszisztensek munkáját is, a munkadarabok előkészítésével segítették, hogy ilyen csodálatos munkadarabok szülessenek.

Boldog karácsonyi ünnepeket kívánunk mindenkinek!

BudaiSzilvia, Kanyó Ágnes

hatartalanul logo