Kanada

Szeptemberben a megkezdett földrajzi utazást Új-Zélanddal folytattuk. A különleges állatvilágával ismerkedve tablót készítettünk. Külön érdekesség volt a christchurch-i Antarktisz múzeumban való virtuális séta. www.christchurch.antarctis.nz
Novemberben megnéztük az Ausztrália című filmet. Izgalmas kalandfilm révén érzékletes betekintést tesz lehetővé mind Ausztrália földrajzába, történelmébe, hitvilágába, gazdaságába és szokásaiba. Majd aprólékosan átbeszéltük a filmet, egyetértettünk abban, hogy nagyon szívós emberek hazája lehet ez a földrész.
Mindezek után a Beatles együttesről Liverpoolban nyílt múzeumot néztük végig a www.beatles.liverpool.co oldalon. Az utosó foglalkozás a zárás volt. A gyerekek teszteket készítettek egymás tudásának felmérésére különböző témakörökben.
Összességében hasznos két évet zártunk. Az eredmények a következők:
-a tanulók különösebb gátlás nélkül használják az angol nyelvet az információszerzésben, közlésben és alkalmazásban.
-nem utolsó sorban újabb ismereteket szereztek az angol nyelvről is.
-a tanulók megismerték az angolszász kultúra elemeit, ezáltal a magyar kultúrát is tágabb összefüggésben látják
-értik a nemzetközi kapcsolatok és együttműködések, az utazás fontosságát
-a különböző kultúrák értékein keresztül a tanulók toleranciája, nyitottsága is pozitív irányban változott
-a páros és csoportmunkán keresztül tudnak a tanulók együttműködni, egymásnak segíteni, egymást értékelni és egymásra figyelni
-tudnak forrásokat szelektíven, kritikusan használni
A tanulók nyitottá és megértővé váltak a különböző szokások, életmódok,kultúrák, vallások, a másság iránt.

Dr. Pálfi Tiborné