A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi karának matematika-fizika szakán végeztem, az iskolában 2012. szeptembere óta dolgozom.

A 1016/17-os tanévtől kezdődően az OFI Kísérleti Tankönyvekből tanítunk.

Matematika: minden évfolyamnak matematika tankönyve és munkafüzete is van.

Órai felszerelés:

Az 5. osztályt kezdőknek a tanév folyamán szükségük lesz négyzethálós füzetre, sima füzetre, körzőre, vonalzókészletre (egyenes vonalzó, háromszögvonalzó) valamint színes ceruzára. Mindezeken felül egy dolgozatfüzetet kérnék, ami végigkíséri őket a 8.-ig. (Reméljük ez több is lesz!)

A 6. és 7. osztályba lépőknek négyzethálós füzetre, sima füzetre, körzőre, vonalzókészletre, szögmérőre és színes ceruzára van szükségük a tanév folyamán.

A 8. osztályosoknak négyzethálós füzet, színes ceruza, vonalzó szükséges illetve számológép használata javasolt körülbelül január tájékától.

5-7. évfolyamon a geometriai szerkesztések elengedhetetlenné teszik a sima füzet, körző, vonalzók használatát, de ezt nem kell egész évben magukkal hordani, csak a geometriai tananyagoknál.

Minden más esetbe elegendő egy tolltartóba elférő kis vonalzó.

A matematikából felmentett tanulóktól is elvárom, hogy kövesség az óra menetét, de a nehezebb anyagrészeknél játékos feladatokat kapnak.

A számolási nehézségekkel küzdő tanulók számológépet használhatnak, nehezebb tananyagrésznél könnyített feladatlapot tölthetnek ki a tanulók képességei szerint.

Fizika:a 7. és 8. évfolyamos tanulóknak csak tankönyve van fizikából, ezen felül egy órai füzet szükséges, amibe az órai vázlatokat írjuk, számolunk, rajzolunk. Javasolt színes ceruza és egy kis vonalzó a tolltartóba.

A két év fizika tanulmányokra elegendő egy dolgozatfüzet leadása 7. osztályban.

hatartalanul logo

széchenyi2020